1 800 123 4567

Diagnostyka

W oparciu o najnowsze technologie diagnozujemy choroby jamy ustnej małych i dorosłych pacjentów.  Oprócz dokładnego przeglądu jamy ustnej dzięki temu, że dysponujemy kamerą wewnątrzustną, lekarz a co ważniejsze pacjent na ekranie monitora może nauczyć się jak rozpoznawać niepokojące oznaki patologii w obrębie jamy ustnej.

Dzięki dużemu powiększeniu lup stomatologicznych oraz wyposażeniu gabinetu w preparat wybarwiające płytkę nazębną/zaawansowaną próchnicę, jest możliwe wykrywanie wczesnych procesów próchnicowych.

Radiowizjografia o znikomym promieniowaniu pozwala ocenić wszystko, czego oko lekarza widzieć w jamie ustnej nie może. Zdjęcia skrzydłowo -zgryzowe uwidaczniają procesy próchnicowe na powierzchniach stycznych, które latami podstępnie, bo najczęściej bezboleśnie niszczą korony zębów, a kiedy się już aktywują potrzebne jest leczenie endodontyczne i niejednokrotnie protetyczna odbudowa. Zdjęcia wewnątrzustne pomagają w ocenie korzeni zębów, kanałów zębowych czy przyzębia co jest konieczne do zaplanowania prawidłowego leczenia zachowawczego, endodontycznego, periodontologicznego czy chirurgicznego. 

WYPOSAŻENIE 

Kamera wewnątrzustna - pozwala dokładnie i w powiększeniu obejrzeć zęby. Obraz widoczny jest na monitorze widocznym również dla Pacjenta.

Lupy stomatologiczne - pozwolą dostrzec najmniejsze zmiany, nie widoczne gołym okiem.

Preparaty wybarwiające płytkę nazębną - pomagają zdiagnozować najwcześniejsze objawy próchnicy.

Radiowizjografia - najnowsze na rynku urządzenie do zdjęć rentgenowskich. Niezbędna pomoc dla lekarza zarówno przy diagnostyce jak
i prawidłowym planowaniu i kontroli leczenia.