1 800 123 4567

Protetyka | Implanty

Poważnym problemem estetycznym i medycznym są ubytku w uzębieniu. Brak nawet jednego zęba sprawia, że pozostałe zęby są bardziej obciążone, nierównomiernie rozkładają się siły i naprężenia zgryzu, co powoduje poważne zakłócenie funkcji żucia. Nie możemy także w sposób naturalnych spontaniczny uśmiechać się.

W zależności od ilości ubytków, oraz ich rozmieszczenia, dobieramy najbardziej odpowiedni i komfortowy rodzaj protezy. Mogą one mieć postać wkładów koronowo-korzeniowych, na których umieszczone są korony ceramiczne. Mogą to też być porcelanowe lub na włóknie szklanym mosty- czyli zęby wstawione w miejsce dwóch lub trzech brakujących (gdy sąsiadują ze sobą), wsparte na zdrowych zębach własnych.

Gdy brakuje korzeni i nie ma możliwości zawieszenia protezy na sąsiednich zębach, wykonywane są protezy ruchome. Należą do nich najbardziej popularne protezy akrylowe oraz nowocześniejsze protezy szkieletowe lub acetalowe.

Istnieje możliwość wykonania protez ruchomych stabilizowanych na zatrzaskach lub implantach.

Implanty to tytanowe elementy wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy, zastępujące korzeń utraconego zęba. Odtwarzanie utraconych zębów przy pomocy implantów ma wiele zalet. Przede wszystkim nie narusza sąsiednich zębów. Poza tym rekonstruowany ząb jest trwale i solidnie umocowany i w praktyce nie różni się wyglądem ani funkcjonalnością od własnych zębów Pacjenta.